Novembar 12, 2018   22:58

0

156

Novak savladao Iznera

Novak Đoković savladao je Amerikanca Džona Iznera sa 2:0 (6:4, 6:3) u meču prvog kola grupe "Gistavo Kirten" na završnom ATP turniru u Londonu. Naredni meč Novak igra u sredu protiv Aleksandera Zvereva.

Najbolji teniser sveta relativno lako je izašao na kraj sa uvek neugodnim Iznerom, nakon sat vremena i 14 minuta tenisa.

U prvom setu, nakon razmenjenih osvojenih servis gemova, Novak je došao do brejka i prednosti od 3:2. Tu prednost je održavao do kraja seta, iako se Izner nije lako predavao, ali ga je na kraju Novak osvojio sa 6:4.

Drugi set trajao je samo pola sata, ponovo su obojica igrali dobro na svoj servis na početku seta.

Novak je igrao agresivno na servis Iznera i to se isplatilo kada je uzeo brejk za 4:3. Potom je Đoković potvrdio brejk, a meč završio novim oduzimanjem servisa protivniku, pa je rezultat u drugom setu bio 6:3.

Novak je upisao pobedu u prvom kolu u grupi "Gistavo Kirten", a naredni meč igra u sredu protiv Aleksandera Zvereva, koji je danas savladao Marina Čilića sa 2:0 (7:6, 7:6).