Novembar 20, 2018   22:42

0

161

"Orlovi" ubedljivim trijumfom nad Litvanijom overili prvo mesto

Fudbalska reprezentacija Srbije na stadionu Partizana pobedila je selekciju Litvanije 4:1 i osvojila prvo mesto u grupi C Lige nacija. Strelci Žulpa u 51. (autogol), Mitrović u 58, Prijović u 71. i Ljajić u 74. minutu za Srbiju, Petrevičijus u 63. postiže gol za goste.

Prvu priliku Srbija je imala u 26. minutu, što je ujedno bio i prvi udarac ka golu gostiju, ali je Lukić šutirao slabo pravo u golmana selekcije Litvanije.

Par minuta nakon Lukića i Ljajić je imao priliku, ali je iskosa sa desne strane šutirao pored gola.

U 32. minutu Litvanija umalo stiže do vođstva, ali Rajković i prečka spašavaju "orlove".

Maksimović je samo dve minute kasnije mogao Srbiji da donese prednost, ali je glavom šutirao pored gola.

Do kraja poluvremena, nijedna ekipa nije uspela da napravi ozbiljniju priliku i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu "orlovi" su došli do vođstva nakon kornera koji je izveo Živković, a Žulpa je nespretnom intervencijom zatresao svoju mrežu.

Odmah nakon gola, Prijović je imao šansu u 56. minutu, ali je pogodio stativu.

Inicijativa domaćih isplatila se samo minut kasnije. Živković je sjajno centrirao sa desne strane, a Mitrović ne propušta šansu, udarcem glavom donosi Srbiji prednost od dva gola.

U 63. minutu Litvanije smanjuje prednost "orlova". Nakon greške golmana Rajkovića, Petrevičijus sjajnim udarcem postiže gol.

Mitrović samo par minuta kasnije, odličnim volej udarcem šalje loptu preko gola.

u 71. minutu Srbija ponovo ima dva gola prednosti. Prijović se fantastično snašao u šesnestercu gostiju i udarcem glavom trese mrežu golmana Litvanije.

Tri minuta kasnije, Ljajić obezbeđuje Srbiji pobedu maestralnim lob udarcem sa ivice kaznenog prostora.

U istoj grupi u Podgorici, Rumunija je savladala Crnu Goru 1:0.

Izvor: Tanjug