Društvo

Sport

Sport

Rukometaši Srbije preko Slovenije do Svetskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo 2023. godine, pošto je i u revanš meču baraža, večeras u Kragujevcu, savladala Sloveniju sa 23:20 (10:8).

Sport

Sport

Čeferin: Ruski sportisti ne bi trebalo da trpe sankcije

Predsednik Evropske fudbalske unije (UEFA) Aleksandar Čeferin, izjavio je da sankcije protiv Rusije zbog vojnog sukoba u Ukrajini ne bi trebalo da se odnose na ruske sportiste i da će UEFA uskoro doneti odluku vezanu na nastupe ruskih klubova i nacionalnog tima u evropskim takmičenjima.

Sport

Sport

Košarkaši Partizana pre 30 godina osvojili evropsku titulu

Na današnji dan pre 30 godina, 16.aprila 1992. godine u Istanbulu, košarkaši Partizana osvojili su jedinu titulu šampiona Evrope u istoriji.

Sport

Sport

Dominik Tim doputovao u Beograd

Austrijski teniser Dominik Tim doputovao je sinoć u Beograd, gde će učestvovati na predstojećem ATP turniru „Serbia Open".

Sport

Sport

Ukrajina umesto Rusije u grupi sa Srbijom na Svetskom prvenstvu

Odbojkaši Ukrajine zauzeće mesto selekcije Rusije na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu i biti nosioci u grupi A, u kojoj su i reprezentacije Srbije, Portorika i Tunisa, odlučila je Međunarodna odbojkaška federacija (FIVB).

Sport

Sport

Dejan Rambo Petković posetio srpske strelce u Riju

Nekadašnji srpski fudbaler Dejan Rambo Petković, počasni konzul Srbije u Rio de Žaneiru, posetio je srpske strelce koji u Brazilu učestvuju na Svetskom kupu.

Sport

Sport

Davidovič Fokina pobedio Đokovića u Monte Karlu

Najbolji svetski teniser Novak Đoković poražen je u drugom kolu Mastersa u Monte Karlu od Španca Alehandra Davidoviča Fokine sa 6:3, 7:6.

Sport

Sport

Zorani Arunović zlato na Svetskom kupu u Riju

Srpska reprezentativka u streljaštvu Zorana Arunović osvojila je danas zlatnu medalju na Svetskom kupu u Rio de Žaneiru u gađanju vazdušnim pištoljem.