Društvo

Sport

Sport

Đoković u finalu Vimbldona deveti put

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Vimbldona pošto je na Centralnom terenu pobedio Janika Sinera sa 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 7:6/7:4.

Sport

Sport

Alkaraz zakazao finale Vimbldona sa Đokovićem

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u finale Vimbldona, pošto je u polufinalu  savladao ruskog tenisera Danijela Medvedeva sa 3:0 u setovima.

Sport

Sport

Đoković postao rekorder po broju grend slem finala u obe konkurencije

Srpski teniser Novak Đoković postao je prvi teniser u istoriji u obe konkurencije koji je stigao do 35 grend slem finala, saopštili su organizatori Vimbldona na zvaničnom sajtu.

Sport

Sport

Olga Danilović u finalu turnira u Baštadu

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u finale WTA turnira u Baštadu, koji se igra na šljaci, pošto je pobedila kazahstanku Juliju Putincevu 2:1 u setovima..

Sport

Sport

Đoković najbolji teniser sveta u izboru ESPN-a

Najbolji srpski teniser Novak Đoković dobio je Espis nagradu, koju američka televizijska stanica ESPN tradicionalno dodeljuje za izuzetna sportska dostignuća u minuloj godini.

Sport

Sport

Ivana Ilić oborila nacionalni rekord za mlađe seniorke na 100 metara na EP

Srpska atletičarka Ivana Ilić prvog dana Evropskog prvenstva do 23 godine, postavila je novi državni rekord za mlađe seniorke u kvalifikacijama trke na 100 metara vremenom 11,45 sekundi.

Sport

Sport

Mladi košarkaši Srbije izgubili od Francuske u četvrtfinalu EP

Košarkaška reprezentacija Srbije do 20 godina, izgubila je od selekcije Francuske rezultatom 82:73, u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

Sport

Sport

Nemanja Matijašević osvojio bronzanu medalju na SP u paraatletici

Srpski takmičar Nemanja Matijašević osvojio je bronzanu medalju u disciplini skok u dalj (T47) na Svetskom prvenstvu u paraatletici, saopštio je Paraolimpijski komitet Srbije.