Decembar 18, 2022   19:02

0

189

Argentina je prvak sveta!

Fudbalska reprezentacija Argentine treći put u istoriji osvojila je titulu prvaka sveta, pošto je u spektakularnom finalu u Dohi savladala Francusku nakon boljeg izvođenja penala 4:2 - 3:3 (2:2).

Fudbaleri Argentine novi su šampioni sveta! "Gaučosi" su u finalu bili bolji od Francuza nakon boljeg izvođenja penala, pošto je posle produžetaka bilo 3:3.

Argentinci su poveli 2:0, golovima Mesija u 23. iz penala i Anhela Di Marije u 36. minutu, da bi izjednačenje Francuzima doneo Kilijan Mbape, prvo iz penala u 80. minutu, a zatim još jednim pogotkom dva minuta kasnije.

U penal seriji Emilijano Martinez odbranio je udarac Kingslija Komana, dok je Orlejn Čaumeni šutirao pored gola.

Sa druge strane precizni su bili Mesi, Paolo Dibala, Leandro Paredes i odlučujući penal pogodio je Gonzalo Montijel.

Lionel Mesi se oprašta od reprezentacije uz jedinu titulu koja mu je falila u karijeri.

Kilijan Mbape je postigao sva tri gola za Francusku, uz pogođeni prvi penal u seriji.

Francuska je do finala došla pobedom nad Marokom od 2:0, dok je Argentina bila bolja od Hrvatske (3:0).

Francuska je do svetskog trona dolazila 1998. na svom tlu i pre četiri godine u Rusiji. Što se tiče Argentine, ona je bila najbolja kao domaćin 1978. i potom 1986. u Meksiku.

Francuskoj je ovo ukupno četvrto finale, a Argentini šesto.

Kapiten fudbalske reprezentacije Argentine Lionel Mesi u finalnoj utakmici Mundijala u Kataru protiv Francuske postao je rekorder, sa 26 mečeva na Svetskim prvenstvima. Iza Mesija su ostali Nemci Lotar Mateus sa 25 utakmica i Miroslav Kloze sa 24 odigrana meča. Slede Italijan Paolo Maldini, koji je odigrao 23 i Portugalac Kristijano Ronaldo sa 22 utakmice

Mesi MVP Mundijala, Martinez najbolji golman, a Fernandez najbolji mladi igrač

Kapiten novih svetskih šampiona Argentinaca Lionel Mesi proglašen je za najboljeg fudbalera (MVP) Mundijala u Kataru.

I ostale individualne nagrade otišle se u ruke "gaučosa" - najbolji golman je Emilijano Martinez, a najbolji mladi fudbaler Enco Fernandez.

Najbolji strelac je Francuz Kilijan Mbape sa osam golova.

Argentina je u spektakularnom finalu u Dohi savladala Francusku posle boljeg izvođenja penala savladala Francusku 4:2 - 3:3 (2:2).

Izvor: TV Most