Jun 06, 2021   17:19

0

202

Crvena zvezda trijumfovala na Kupu prijateljstva

Mladi fudbaleri Crvene zvezde trijumfovali su na međunarodnom turniru "Kup prijateljstva" za igrače do 19 godina koji se igrao na Zlatiboru.

Crveno-beli su u finalu pobedili zagrebački Dinamo sa 2:0, i tako treći put postali šampioni Kupa prijateljstva, koji već godinama unazad okuplja najbolje ekipe sa prostora bivše Jugoslavije.

Crvena zvezda je pitanje pobednika rešila već na samom početku utakmice, pošto su oba gola postignuta u prvih šest minuta igre. Strelci za beogradski tim bili su kapiten Nikola Knežević i Mirko Nikolašević.

Uz pomenuta dva strelca, heroj crveno-belih u današnjem meču bio je i golman Bogdan Marinković koji je u 35. minutu odbranio jedanaesterac najboljem strelcu Dinama Bartolu Barišiću.

Crvena zvezda osvojila je pehar na izuzetno dominantan način pošto je završila turnir sa svih pet pobeda i gol razlikom 19:0.

Izvor: Танјуг

fudbalCrvena zvezdaKup prijateljstva 2021.