Januar 20, 2020   14:24

0

138

Đoković preko Štrufa do drugog kola Australijen opena

Srpski teniser Novak Đoković uspešno je počeo odbranu titule na Australijan openu, pošto je danas u prvom kolu pobedio Nemca Jana Lenarda Štrufa 7:6 (7-5), 6:2, 2:6, 6:1.

Sedmostruki šampion Melburna posle borbe u četiri seta i dva sata i 19 minuta igre, izborio je drugu rundu, gde će mu naredni rival biti bolji iz duela Tacuma Ito-Prajneš Gunesvaran.

Đoković je u prvom setu došao do brejka u šestom gemu, ali se Štruf nije predavao.

Spasao je Nemac set loptu, vratio je brejk, pa je prvi set rešen tek u taj-brejku, koji je pripao drugom teniseru sveta.

U drugom setu srpski teniser nije imao problema, jer je na startu odmah oduzeo servis rivalu.

Još jedan brejk do kraja drugog seta bio je dovoljan da Đoković povede sa 2:0.

Treći set obeležila je velika borba, a prvi do brejka je stigao Nemac.

Iskoristio je nesigurnu igru branioca titule, koji je odigrao loš gem u kojem je imao čak tri duple servis greške, od toga jednu na set loptu Nemca, kojom je smanjio na 2:1 u setovima.

Đoković je četvrtom setu zaigrao odlučnije i odmah je oduzeo set protivniku, što je do kraja seta uradio još dva puta i to mu je obezbedilo plasman u narednu rundu.

Izvor: Танјуг