clock

Decembar 09, 2023   18:04

0

61

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili Mladost i oborili svetski rekord; Radnički i TSC remizirali bez golova

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas Mladost iz Lučana 3:1 (1:1) u utakmici 18. kola Superlige i oborili svetski rekord Real Madrida po broju prvenstvenih utakmica bez poraza na domaćem terenu.

Zvezda je stigla do brojke 122, taj niz traje od aprila 2017. godine i poraza od Partizana, a niz Madriđana trajao je  od 1957. do 1965. godine.

Strelci za crveno-bele bili su Aleksandar Katai u 8. iz penala,  Jovan Mijatović u 68. i Inbom Hvang u 88. minutu, dok je strelac za Mladost bio Uroš Sremčević u 10. minutu.

Zvezda sada ima 43 boda, isto kao i Partizan, koji u ponedeljak gostuje Radničkom iz Niša.

18:38 - Radnički i TSC remizirali bez golova u Kragujevcu

Fudbaleri Radničkog i TSC-a remizirali su danas u Kragujevcu bez golova 0:0 u utakmici 18. kola Superlige Srbije.

Pored 13 šuteva, od čega šest u okvir gola gosti nisu uspeli da dođu do gola. Najviše zahvaljujući odličnom izdanju golmana domaće ekipe Stojana Lekovića.

Radnički je trenutno na 11. poziciji na tabeli sa 19 osvojenih bodova, dok je ekipa TSC-a na trećem mestu sa 33 osvojena boda.

U narednom kolu kragujevački tim gostuje Partizanu, dok klub iz Bačke Topole dočekuje ekipu Javora.

Raspored 18. kola Superlige: Subota: Železničar Pančevo - Spartak Subotica (18.30); Nedelja: Radnik - Voždovac (13.00), Javor - Čukarički (15.00), IMT - Novi Pazar (17.00); Ponedeljak: Radnički Niš - Partizan (16.00) i Vojvodina - Napredak (18.30).

Tabela: Partizan 43 bodova, Crvena zvezda 43, TSC 33, Novi Pazar 26, Mladost Lučani 25, Čukarički 23, Vojvodina 22, Spartak 22, Voždovac 21, Javor 20, Radnički Kragujevac 19, Napredak 17, IMT 14, Železničar 14, Radnički Niš 13, Radnik 10.

Izvor: T a n j u g