Jul 07, 2019   19:42

0

203

Košarkašice Srbije osvojile evropsku bronzu!

Košarkašice Srbije osvojile su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu ubedljivo savladavši Veliku Britaniju rezultatom 81:55.

Posle sinoćnog poraza od Španije u polufinalu, naše reprezentativke su večeras od početka utakmice u Štark Areni igrale sigurno, dozvolivši Britankama da im se ravnopravnije suprotstave samo u drugoj četvrtini.

Sredinom treće četvrtine naše košarkašice dostigle su 20 koševa razlike, a potom postepeno povećale tu prednost i, bez velikih napora, čvrstom igrom u odbrani i efikasnim napadima privele utakmicu kraju i osvajanju bronzane medalje.

U četvrtoj četvrtini, reprezentativke Srbije igrale su na momente s takvom borbenošću kao da je utakmica rezultatski neizvesna, mada je na semaforu u tim trenucima pisalo 67:39.

Za zlatnu medalju od 20:30 boriće se Francuska i Španija, koja brani titulu prvaka Evrope.

Izvor: Танјуг