Septembar 27, 2022   12:12

0

75

Košarkašice Srbije pobedile Francusku na SP

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas selekciju Francuske sa 68:62 (24:17, 13:15, 16:14, 15:16), u meču poslednjeg, 5. kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Sidneju.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Ivon Anderson sa 18 poena, dok je Jovana Nogić dodala 17. U poraženoj reprezentaciji najbolja je bila Aleksija Šartero sa 16.

Naša selekcija je grupnu fazu završila sa tri pobede i dva poraza. Konačan plasman na tabeli biće poznat posle meča Australija - Japan. Parovi četvrtfinala SP biće određeni žrebom po završetku meča Australija - Japan.

Reprezentacije koje su u grupama A i B zauzele prvo i drugo mesto biće u prvom šeširu, dok će trećeplasirane i četvrtoplasirane biti u drugom.

Košarkašice Srbije su odlično ušle u meč, a u prvoj četvrtini briljirala je Anderson. Naša selekcija je imala vođstvo od 14 poena (24:10), ali je Srbija prvu četvrtinu dobila 24:17.

Francuskinje su nastavile sa dobrom igrom i početkom druge četvrtine, a zahvaljujući seriji od 22:2 povele su 32:26. Međutim, srpske košarkašice su serijom 11:0 prvo poluvreme dobile 37:32.

Srbija je održavala vođstvo od pet do sedam poena početkom treće četvrtine, ali je Francuska u 27. minutu izjednačila na 46:46. Srbija je napravila novu seriju od 7:0 i u poslednju četvrtinu ušla s vođstvom od 53:46.

Naša selekcija je nastavila sa dobrom igrom i u poslednjem delu meča, a u 33. minutu Srbija je ponovo stekla dvocifrenu prednost (57:46). Francuskinje su prišle na minus pet (60:55) na četiri minuta pre kraja meča. Srbija je uspela da sačuva prednost i da zasluženo stigne do pobede.

Kanada je ranije danas pobedila Mali 88:55, dok će poslednji meč u grupi B od 12.30 časova igrati Australija i Japan.

Tabela grupe B: Kanada 4-1, Australija 3-1, Srbija 3-2, Francuska 2-3, Japan 1-3, Mali 0-5.

U Grupi A Portoriko je pobedio Južnu Koreju 92:73, dok je Kina bila bolja od Belgije 81:55. SAD je ubedljivo savladala selekciju BiH 121:59.

Tabela grupe A: SAD 5-0, Kina 4-1, Belgija 3-2, Portoriko 2-3, Južna Koreja 1-4, BiH 0-5.

Izvor: TAНЈУГ