Avgust 03, 2021   10:07

0

64

Košmaran dan za srpske rvače na Olimpijskim igrama

Srpski rvači imali su košmaran dan na Olimpijskim igrama u Tokiju. Dan pošto je Mihail Kadžaja završio takmičenje, poraze su doživeli Mate Nemeš i Zurabi Datunašvili.

Nemeš je takmičenje u prestonici Japana završio već na startu, iako je bio jedan od favorita za završnicu.

On je u rvanju grčko-rimskim stilom u kategoriji do 67 kilograma poražen od Nemca Franka Šteblera na bodove, rezultatom 4:1.

Nemeš tako nije uspeo da odbrani zlatnu medalju za Srbiju, koju je u Rio de Žaneiru u kategoriji do 67 kilograma osvojio Davor Štefanek.

Nešto kaznije razočaranje je doživeo i Zurabi Datunašvili, u kategoriji do 87 kilograma.

Bolji od njega bio je drugi nosilac Žan Belenjuk iz Ukrajine, takođe na bodove – 3:1.

Datunašvili je bolje počeo, ali je iskusni Belenjuk preokrenuo u drugoj rundi i potom rutinski priveo meč kraju.

Zurabiju ostaje šansa da nastavi takmičenje u repesažu, ukoliko Ukrajinac dođe do finala.