Jun 01, 2019   14:43

0

221

Krajinović ispustio Cicipasa, Lajović poražen od Zvereva

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da prođe u četvrto kolo Rolan Garosa, pošto je izgubio od Grka Stefanosa Cicipasa sa 7:5, 6:3, 6:7 (5:7), 7:6 (8:6). Lajović od 0:2 do 2:2, pa poražen od Zvereva.

U meču koji sinoć nije završen zbog mraka, pri rezultatu 7:5, 6:3, 5:5, Krajinović je identično kao prvog dana ispustio veliki broj šansi da iznenadi šestog tenisera sveta.

Pošto je slavio u trećem setu, iako je i tu mogao ranije da završi posao, u četvrtom je servirao za 2:2 u setovima kada je ispustio brejk, a u taj-brejku još jednu set loptu i kasnije doživeo bolan poraz.

Cicipas sada čeka pobednika duela između Bugarina Gregora Dimitrova i Švajcarca Stena Vavrinke.

Lajović od 0:2 do 2:2, pa poražen od Zvereva

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u trećem kolu Rolan Garosa od svetskog broja pet Aleksandera Zvereva iz Nemačke 6:4, 6:2, 4:6, 1:6, 6:2.

Lajović je uspeo da se vrati posle dva seta zaostatka i izjednači, ali nije imao snage za veliki preokret u odlučujućem setu.

Zverev u sledećoj fazi igra protiv Italijana Fabija Fonjinija.

Izvor: Танјуг, RTS, Novosti