Decembar 08, 2019   17:17

0

77

Partizan nadigrao Rad

Fudbaleri Partizana nadigrali su Rad sa 2:1 na gostujućem terenu i prekinuli niz lošijih rezultata. Ostalih šest utakmica 19. kola Linglong Superlige Srbije još je u toku.

U vrlo ravnopravnom duelu tokom celog meča, Partizan je uspeo da nadigra za igru raspoložene domaćine tek u drugom poluvremenu.

Posle niza neiskorišćenih šansi na obe strane, tek u 33. minutu igre Partizan dolazi u vođstvo golom Sadika koji odlično koristi asistenciju Lutovca za 1:0.

Međutim domaćini ne posustaju i dolaze do izjednačenja samo dva minuta kasnije pogotkom Riznića na asistenciju Miloševića.

Žestok duel je nastavljen i tokom drugog poluvremena, a u 53. minutu Suma donosi prednost od 2:1 za Partizan.

Do kraja meča crno-beli su imali još nekoliko šansi da uvećaju razliku, ali nisu uspeli u tome.

Preostalih šest mečeva 19. kola Superlige Srbije  je u toku.

Tabela: Crvena zvezda 52 boda, Vojvodina 42, Partizan 41,Čukarički 40, TSC 33, Voždovac 32, Radnički Niš 28, Spartak 28, Mladost 25, Napredak 21, Javor 20, Radnik 16, Proleter 16, Inđija 14, Rad 11, Mačva 8.