Decembar 05, 2020   21:34

0

148

Partizan nakon produžetka poražen u Baru

Košarkaši Partizana poraženi su nakon produžetaka u Baru od ekipe Mornara sa 77:76, u meču devetog kola ABA lige.

Nakon velike borbe, kako u regularnih 40 minuta, tako i u produžetku, crno-beli su upisali peti poraz ove sezone.

Mornar je u Baru, u jednom od derbija kola, uspeo da savlada Partizan, nakon što su crno-beli ispustili veliku prednost.

Iako je domaćin bolje otvorio meč i bio u prednosti, Partizan je uspeo da preokrene, čak povede i sa 12 poena u jednom delu meča.

Održavao je Partizan prednost, vodio u regularnom toku i činilo se da će izabranici trenera Filipovskog uspeti da upišu bitnu pobedu na teškom gostovanju u Baru.

Ipak, Mornar se u samom finišu meča vraća i na krilima Vajtheda dolazi do izjednačenja.

Nakon što su obe ekipe propustile izgledne situacije za vođstvo, susret je otišao u produžetak.

Mornar je u dodatnih pet minuta uspeo da povede i nekako odbrani minimalnu razliku. Partizan je imao dva šuta za pobedu, ali su neprecizni bili Gordić i Miler-Mekintajer.

Nakon devet odigranih mečeva u regionalnom takmičenju, Partizan ima skor od četiri pobede i pet poraza i četvrti je na tabeli, dok je Mornar upisao čak sedmu pobedu i zauzima drugo mesto.