Novembar 20, 2019   22:53

0

197

Partizan pobedio Ritas i plasirao se u Top 16

Košarkaši Partizana savladali su Ritas rezultatom 86:81 u osmom kolu Evrokupa, čime su izborili plasman u Top 16 fazu takmičenja.

Posle dva vezana poraza u ovom takmičenju, Partizan je ponovo na pobedničkom koloseku.

U "Areni", crno-beli su savladali Ritas sa 86:81 i došli do šestog trijumfa u osam mečeva.

Gosti su se bolje snašli na početku meča, pa su crno-beli prvi deo igre jurili prednost rivala.

Rade Zagorac je briljirao u prvoj četvrtini, postigao je 12 poena (prvih 12 poena za ekipu) bez promašaja iz igre.

Zagor se razigrao, ali se čekao Čiko. Nije bilo velike pomoći od saigrača, bar dok se "mašina" nije zagrejala.

Odličan Partizan u finišu četvrtine, kada i dolazi do prednosti 23:21.

Vilijam Mouzli je izmamio aplauze na obe strane terena - postigao je sedam poena u drugoj četvrtini ali i upisao četiri atraktivne blokade, što je razbudilo publiku a ekipi podiglo samopouzdanje.

Tomas i Gordić su doprineli svojim poenima, pa je Partizan na poluvreme otišao sa šest poena prednosti.

U nastavku je Partizan u napadu imao raznovrsna rešenja. Pejdž se razigrao, Jaramaz i Gordić takođe, kao i Tomas.

Ponovo je "valjak" jako završio deonicu, što je donelo dvocifrenu prednost - 68:57.

Ona je rasla u nastavku, pošto je Partizan početkom poslednje četvrtine napravio seriju 7:0.

Zagorac je pogodio trojku, zatim Tomas za dva, pa onda još jednom Zagorac prelepim rolingom dolazi do novih poena.

Ritas je, ipak, došao do vazduha i vratio se u život, najviše zahvaljujući padu u igri domaćina, koji je napravio nekoliko vezanih grešaka.

Ritas je došao do šest poena razlike - 79:73, ali je poenima Jaramaza Partizan konačno došao do poena i "sabrao" se pred kraj meča.

Jaramaz je u ključnim momentima uneo neophodnu energiju - pogodio za dva, onda za tri, a onda uhvatio skok u odbrani, što je diglo i publiku na noge.

Ritas je uspeo agresivnom odbranom da unese neizvesnost u poslednjem minutu, ali je sve dileme otklonio Mouzli lepim zakucavanjem.

Najefikasniji u Partizanu bio je Rade Zagorac sa 17 poena, jedan manje je dodao Tomas, a Jaramaz doprineo sa 14.

Bendžijus je ubacio 14 za Ritas, Sirvidis 11, a Pako Kruz je postigao 10.

U narednom kolu, Partizan gostuje u Krasnodaru ekipi Lokomotive.