Januar 11, 2019   20:21

0

255

Remi Srbije i Rusije na startu Svetskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Srbije igrala je nerešeno (30:30) sa Rusijom u Berlinu na startu Svetskog prvenstva.

Prvo poluvreme je bilo prilično ujednačeno, igralo se gol za gol i završeno je nerešenim rezultatom 16-16.

Deset minuta do kraja utakmice, rezultat je bio nerešen 26:26.

U neizvesnoj završnici obe ekipe su imale po napad za pobedu, ali ni srpski ni ruski rukometaši nisu bili uspešni, pa je utakmica završena rezultatom 30:30.

Prema rečima selektora Nenada Peruničića, glavni cilj na takmičenju je plasman u drugi krug, iako je ekipa znatno podmlađena.

U istoj grupi su još domaćin Nemačka, branilac trofeja Francuska, Brazil i Ujedinjena Koreja.

U prvoj utakmici naše grupe Nemačka je juče pobedila Koreju sa 30-19, a od 20 sati i 30 minuta je na programu susret između Francuske i Brazila.

Tri najbolje ekipe iz grupe idu u drugi krug.

Izvor: Agencije