Septembar 19, 2021   20:22

0

161

Remi u 165. "večitom" derbiju

Prvi ovosezonski "večiti" derbi završen je bez pobednika. Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 u 165. po redu "večitom" derbiju.

Posle prvog "večitog" derbija u sezoni, situacija na tabeli se nije promenila - ista meta, isto odstojanje.

Na startu sezone, nije bilo razloga da žure ni jedni ni drugi, pa se očekivala spora i ne previše zanimljiva i lepa utakmica.

Zvezda je bila za nijansu konkretnija, jer je pokušavala nešto na startu meča, ali su se svi pokušaji svodili na udarce iz daljine, a oni nisu bili ni opasni, a često ni precizni.

Dioni je imao veliku priliku posle pet minuta igre, kada je Dioni iskoristio nedostatak komunikacije u zadnjoj liniji Partizana, pa se našao u situaciji jedan na jedan sa Popovićem.

Ipak, Zvezdin napadač nije bio u idealnoj poziciji, pa je iskosa šutirao u golmana Partizana. Čekalo se pola sata na narednu veliku, izglednu priliku.

Rodić je centrirao odlično, Katai je skočio i šutirao glavom, ali je lopta pogodila prečku.

I kada se činilo da Zvezda pritiska sve jače i da je bolji rival na terenu, Natho je presekao entuzijazam gostiju.

Prihvatio je loptu uz aut liniju, zalomio ka sredini, a onda levom nogom strahovito šutrao u bliži gol Milana Borjana.

Kasnio je blok, kasnio je Borjan, pa je Partizan došao do prednosti u 36. minutu utakmice.

Partizan je golom potpuno preokrenuo meč, pa je umalo udvostručio prednost pre odlaksa na odmor. Natho je uradio slično kao kod gola, ali ovaj put sa druge strane i u kaznenom prostoru.

Zalomio, namestio se, snažno šutirao - tik iznad prečke. Sada su defanzivci Zvezde bolje reagovali, pa je Partizan dobio korner.

Dugo je Zvezda čekala na dobru šansu za izjednačenje u nastavku, pošto su crveno-beli potpuno pali posle primljenog gola.

Nije ih podigao ni poništen gol crno-belih na startu drugog dela igre.

Posle kornera, lopta je došla do Rikarda koji je sproveo u mrežu, ali je VAR (prvi put korišćen na "večitom" derbiju) potvrdio odluku sudije Simovića - da je Urošević napravio faul nad Rodićem pre nego što je lopta stigla Rikardu u noge.

Do same završnice nije bilo uzbuđenja. Prvo je Katai imao priliku glavom, ali je šutirao pored gola.

Potom je na drugoj strani Terzić odlično predriblao dvojicu defanzivaca Zvezde, a onda lepo šutirao ali pokraj stative.

A onda, na drugoj strani, gol - Rodić je centrirao, Katai ostao usamljen pred golom i glavom donosi Zvezdi izjednačenje.

Bunili su se crno-beli, smatrajući da je golu prethodio faul u kaznenom prostoru, ali je Simović pokazao na centar.

Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja, pa se prvi ovosezonski "večiti" derbi završio bez pobednika.

Izvor: Agencije