Novembar 28, 2021   18:51

0

129

Rutinska pobeda Zvezde protiv Spartaka

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas Spartak 3:0 (1:0) u 18. kolu Superlige Srbije na stadionu "Rajko Mitić".

Iako su igrali protiv jednog veoma kvalitetnog protivnika, koji, istina, beleži ne baš najkonzistentnije rezultate ove sezone, crveno-beli su dosta sigurno došli do 14. pobede u šampionatu.

Prvi pogodak za crveno-bele postigao je Milan Rodić u devetom minutu.

Već na početku nastavka El Fardu Ben je pogodio posle pasa Falka. Italijan je sam postigao gol u 63. minutu, koji je, reakcijom VAR-a, ipak poništen.

No, osam minuta kasnije, Ben postiže svoj drugi, Zvezdin treći gol.

Crvena zvezda je do kraja susreta imala još prilika da postigne gol, mada su priliku da isto to učine propustili i gostujući fudbaleri.

Crvena zvezda ima 44 boda, tri manje od Partizana.

Stanković: Sasvim dobra utakmica, na vreme smo postigli gol

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković bio je zadovoljan izdanjem svog tima u pobedi protiv Spartaka u 18. kolu Superlige Srbije.

"Na vreme smo postigli gol i nakon toga malo spustili ritam, kao da smo čekali da postignemo drugi gol. Jedna sasvim dobra utakmica, pogotovo drugo poluvreme i drago mi je što smo meč završili sa tri bonusa na terenu. Eraković je već postao garancija u odbrani, a i Lazetić i Stanić neka nastave u istom ritmu i sigurno će napredovati. Još jednom, hvala navijačima na izvanrednoj podršci, idemo dalje", rekao je Stanković posle meča.

Crno-beli bez mnogo problema do trijumfa protiv Voždovca

Fudbaleri Partizana pobedili su ekipu Voždovca kao gosti rezultatom 3:0 u meču 18. kola Superlige Srbije.

U prvom delu susreta oba tima su imala prilike da postignu pogodak – domaći tim je pogodio i stativu pri rezultatu 0:0 – ali je Partizan prvi stigao do gola i tako, deluje, momentum utakmice sasvim okrenuo u smeru njemu povoljnom.

Kvinsi Menig je pogodio u finišu prvog dela susreta, posle nekoliko grešaka domaćih fudbalera.

U deset minuta nastavka, praktično u petominutnim razmacima, lider domaćeg šampionata stiže do dva gola i, već tada je bilo jasno, nove pobede.

Prvo je Rikardo Gomeš bio precizan u 50. minitu, da bi gol u 55. minutu postigao Danilo Pantić.

Do kraja susreta ekipa Aleksandra Stanojevića imala je još nekoliko prilika, no golova više nije bilo.

Novi poraz TSC-a, Radnički lako dobio južnjački okršaj

Fudbaleri Kolubare pobedili su na svom terenu TSC rezultatom 2:1 (0:1) u 18. kolu Lingong Superlige Srbije.

Poveo je TSC golom Stefana Vukića u 18. minutu, da bi preokret Kolubari doneli golovima Uroš Djuranović u 60. i Nemanja Nikolić u 80. minutu.

Kolubara je 11. sa 20 bodova, dok je TSC, nakon trećeg vezanog poraza u prvenstvu, na osmom mestu sa 22 boda. U narednom kolu, Kolubara će gostovati Čukaričkom, dok će TSC dočekati Radnički iz Niša.

U istom terminu, fudbaleri niškog Radničkog pobedili su kao domaćini Radnik sa 3:0. Strelci za Radnički bili su Branislav Tomić u 37. i 80. i Stefan Mitrović u 39. minutu.

Radnički je šesti sa 25 bodova, a Radnik je osvojio 19 poena i nalazi se na 12. mestu na tabeli. U 19. kolu, Radnik će dočekati kragujevački Radnički.