NBS: Krediti građana - milijarda "švajcaraca"!

Svaki treći odobreni stambeni kredit indeksiran je u švajcarskim francima (84, 28,8 odsto), a ukupan iznos dugovanja građana u ovoj valuti iznosi oko milijardu "švajcaraca", pokazali su podaci Narodne banke Srbije (84, NBS).

Er Srbija demantovala je danas senzacionalističke navode o tome da je avion tog avioprevoznika JU 100 na relaciji Beograd-Banjaluka goreo.
Ekonomija

Društvo

Troicki osvojio Sidnej

Srpski teniser Viktor Troicki osvojio je titulu na ATP turniru u Sidneju, pošto je danas u finalu savladao Kazahstanca Mihaila Kukuškina sa 6:2, 6:3. Ovo je druga titula Troickog u karijeri, posle one osvojene u Moskvi 2010.
Društvo

Društvo

Dogodilo se na današnji dan

Danas je subota, 17. januar, 17. dan 2014. Do kraja godine ima 348 dana.
Društvo

Društvo

Novih 12 medalja za srpske gimnazijalce

Učenici Gimnazije "Svetozar Marković" iz Niša i učenici Matematičke gimnazije iz Beograda na 11. Međunarodnoj Žautikovskoj olimpijadi iz matematike, fizike i informatike osvojili su 12 medalja.
Društvo

Ekonomija

Modernizacija pruga u narednih nekoliko godina

Srpske železnice će u narednih nekoliko godina modernizovati oko 500 kilometara pruga, a jedan od najvažnijih projekata je gradnja pruge Beograd-Budimpešta za brzine od 200 km na sat, koja će početi do kraja godine.
Ekonomija

Društvo

Ðoković na startu protiv Slovenca Bedenea

Prvi teniser sveta Novak Ðoković igraće na startu Otvorenog prvenstva Australije protiv kvalifikanta Slovenca Alojza Bedenea.
Društvo

Društvo

Godina 2014. najtoplija od 1880.

Godina 2014. je bila najtoplija godina na planeti od početka temperaturnih zapisa 1880. godine, saopštila je američka Agencija za okeane i atmosferske prilike.