Društvo

Sport

Sport

Prvakinje sveta večeras stižu u Beograd, doček sutra

Srpske odbojkašice koje su juče u Japanu postale prvakinje sveta vraćaju se danas u Beograd, u 22,15 sati letovima iz Tokija preko Moskve, saopštio je Odbojkaški savez Srbije.

Na aerodromu "Nikola Tesla" neće biti konferencije za novinare, ali će predstavnici medija biti u prilici da uzimaju izjave od igračica.

Svečani doček biće organizovan u ponedeljak ispred Starog dvora u Beogradu.

Muzički program će početi u 18 časova, kada se očekuje dolazak srpskih reprezentativki, a izlazak svetskih šampionki na čuveni balkon Skupštine grada biće oko 19 časova, najavio je predsednik gradske skupštine Nikola Nikodijević.

Sport

Sport

Zlatne odbojkašice stigle u Beograd

Odbojkašice Srbije, koje su na Svetskom prvenstvu osvojile zlatnu medalju, doputovale su iz Japana u Beograd.

Sport

Sport

Evropska bronza za Novaka Radulovića

Novak Radulović (KBK "Niš"),  osvojio je bronzanu medalju -71 kg. na seniorskom Prvenstvu Evrope u Slovačkoj od 14-21. oktobra.

Sport

Sport

Pobeda Trepče u gostima

Nova pobeda Trepče u gostima, ovoga puta savladana je ekipa Šumadije iz Toponice, a dvostruki strelac bio je danas izuzetno raspoloženi Lalić.

Sport

Sport

Odbojkašice Srbije šampionke sveta

Srbija – Italija 3:2 (21:25, 25:14, 23:25, 25:19, 15:12). Odbojkašice Srbije prvi put u istoriji osvojile su zlatnu medalju na svetskim prvenstvima, pošto su posle velike borbe i preokreta u Jokohami savladale selekciju Italije.

Sport

Sport

Odbojkašice danas za svetsko zlato protiv Italije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije sastaje se danas sa selekcijom Italije od 12.40 casova u finalu Svetskog prvenstva u Jokohami.

Odbojkašice Srbije su u polufinalu savladale Holandiju sa 3:1 (25:22, 26:28, 25:19, 25:23) čime su prvi put u istoriji obezbedile plasman u završnicu Svetskog šampionata.

Sport

Sport

Bošković MVP, Rašić u idealnom timu SP

Srpska odbojkašica Tijana Bošković proglašena je za najbolju igračicu Svetskog prvenstva u Japanu, na kome je Srbija osvojila zlatnu medalju. U idealnom timu šampionata je samo jedna srpska reprezentativka Milena Rašić.

Sport

Sport

Perić-Ranković zlatna na Svetskom prvenstvu u Sloveniji

Reprezentativka Srbije u para stonom tenisu Borislava Perić-Ranković osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Sloveniji.