Februar 14, 2021   14:30

0

156

Đoković preko Raonića do četvrtfinala Australijan opena!

Najbolji teniser sveta nastavio je seriju pobeda na Australijan openu pošto je u 4. kolu pobedio Miloša Raonića iz Kanade, 7:6 (4),4:6, 6:1, 6:4.

Novak je dobio prvi set posle taj-brejka, da bi Raonić u drugom iskoristio pad koncentracije srpskog tenisera i jednim brejkom došao do izjednačenja. Treći set Đoković je osvojio furioznom igrom, napravivši dva brejka.

U četvrtom setu, Novak je sačekao svoju šansu u devetom gemu i brejkom došao u priliku da dođe do pobede. Šansu nije propustio.

Tako je najbolji reket sveta zabeležio i 18. uzastopnu pobedu na ovom turniru i stigao do novog, 12. četvrtfinala na ovim terenima.

Bilo je mnogo nepoznanica uoči meča, pre svega da li će se Novak dovoljno oporaviti da izađe na meghdan Kanađaninu, pošto je povredio trbušni mišić na meču sa Tejlorom Fricom. Stisnuo je zube, verovatno uzeo i neke pilile za polove i izašao je da igra.

Izvor: RTV, B92