Septembar 10, 2023   22:42

0

88

Het-trik Mitrovića za pobedu fudbalera Srbije protiv Litvanije u Kaunasu

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je večeras Litvaniju u Kaunasu 3:1 (3:1) u utakmici G grupe kvalifikacija za EURO 2024.

Trostruki strelac za srpski tim bio je Aleksandar Mitrović, u 21. i 32. minutu glavom posle centaršuteva Filipa Mladenovića, a u 43. minutu na asistenciju kapitena Dušana Tadića.

Mitrović, najbolji strelac u istoriji Srbije, sada ima 55 golova za državni tim.

Jedini gol za Litvance postigao je Gitis Palauskas u 45. minutu.

Posle poraza od Mađarske u prošlom kolu (2:1) selektor Dragan Stojković "mešao je karte" - od prvog zaigrali su Mladenović, Andrija Živković, Srđan Babić, Ivan Ilić i Nikola Milenković.

Na klupi su ostali Filip Kostić i Strahinja Pavlović, a šansu u nastavku dobili su Dušan Vlahović, Stefan Mitrović, Lazar Samardžić, Nemanja Radonjić i Uroš Račić.

Srbija se na tabeli izjednačila sa Mađarskom sa po 10 bodova, Crna Gora ima osam, a Bugarska i Litvanija po dva boda.

Srbija 14. oktobra gostuje Mađarskoj, a tri dana kasnije dočekuje Crnu Goru.

Izvor: T a n j u g; Foto: EPA-EFE