:

Septembar 03, 2023   13:15

0

87

Jovana Arsić, Nikolaj Pimenov i dvojac Mačković - Vasić u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u veslanju

Jovana Arsić i Nikolaj Pimenov, kao i dvojac Martin Mačković i Miloš Vasić plasirali su se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u veslanju, koje je jutros počelo u Beogradu.

Srpski reprezentativci će se boriti za plasman u polufinale u sredu, 6. septembra.

Pimenov je u četvrtoj od osam kvalifikacionih trka zauzeo drugo mesto.

Arsić je u poslednoj, šestoj trci ženskog skifa, superiorno osvojila prvo mesto.

Sofija Kocanović u lakoj težinskoj kategoriji skifa zauzela je 4. mesto u prvoj od četiri kavlifikacione trke za plasman u polufinale i veslaće u repesažu u utorak, 5. septembra.

14:47 - Srpski veslači Mačković i Vasić u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Beogradu

Srpski dvojac Martin Mačković i Miloš Vasić plasirali su se danas u četvrtfinale Svetskog prvenstva u veslanju, koje se održava u Beogradu.

Mačković i Vasić su osvojili drugo mesto u poslednjoj kvalifikacionoj grupi iza posade Australije.

Četvrtfinale će biti održano u sredu, šestog septembra. Plasman u četvrtfinale izborile su po četiri posade iz svih pet kvalifikacionih trka.

Srpski dubl skul Aleksandar Beđik i Aleksandar Filipović zauzeo je četvrto mesto u prvoj od pet kvalifikacionih trka i plasirao se u četvrtfinale, koje će biti održano u sredu. Plasman u četvrtfinale izborile su po četiri posade iz svih pet kvalifikacionih trka.

Svetsko prvenstvo je ujedno i kvalifikaciono za OI u Parizu, pa će u skifu plasman obezbediti po devet najuspešnijih u obe konkurencije, a u dvojcu i dubl skulu po 11 najboljih u obe konkurencije.

Na SP u Beogradu učestvuje više od 1.600 predstavnika 73 zemlje članice Svetskog veslanja.

Izvor: T a n j u g; Foto: Profimedia