Mart 03, 2024   21:25

0

57

Košarkaši Partizana oborili rekord i trijumfovali nad Cedevitom

Košarkaši Partizana savladali su večeras Cedevita Olimpiju 110:102 u utakmici 21. kola ABA lige.

Crno-beli su sada na učinku 15-6, dok tim iz Ljubljane ima skor 14-7.

Igrači Partizana su na ovom susretu oborili dva rekorda ABA lige.  Crno-beli su ubacili čak 42 poena posle deset minuta meča, što je najviše što je neka ekipa na Jadranu imala na kraju prvog kvartala, a takođe su postavili i rekord po broju poena za jedno poluvreme (70).

Srpski tim sjajno je otvorio meč i dobio prvu četvrtinu 42:24, što je rekord takmičenja.

Ipak, u nastavku su pomalo "popuštali" i do važnih bodova došli u neizvesnoj završnici.

Danilo Anđušić bio je najefikasniji sa 23 poena, Aleksa Avramović postigao je 17,  Bruno Kaboklo 15, a Kevin Panter 13.

Kod Cedevite Zoran Dragić ubacio je 22, a Dvejn Stjuart 18 poena.

Partizanu sada sledi gostovanje Olimpiji iz Milana u Evroligi, a narednog ponedeljka Borcu iz Čačka u ABA ligi.

U drugom današnjem meču Mega je savladala Krku u Novom Mestu 106:91.

Obradović: Važna pobeda, nadam se da ćemo na sledećem treningu biti kompletni

Prvo poluvreme bilo je prilično dobro, napadački, sa izuzetnim protokom lopte, a onda smo u drugom ušli u problem protiv tima koji je bio napadčki raspoložen. Važna pobeda, idemo dalje, rekao je trener košarkaša Partizana Željko Obradović posle trijumfa protiv Cedevite u ABA ligi (110:102).

Obradović je otkrio i da bi trojica povređenih igrača (Jaramaz, Naneli, Vukčević) trebalo da budu spremni za gostovanje Olimpiji iz Milana u Evroligi.

"Jaramaz nema ništa ozbiljno. Preporuka je bila do odmori dva-tri dana. Takođe i Naneli se oseća mnogo bolje. On je vukao povredu ramena još od finalne utakmice u Kupu. I Tristan ima mali problem sa kolenom, ali nadam se da ću u utorak imati svih 15 igrača na treningu. Bilo bi lepo", zaključio je Obradović.

Izvor: T a n j u g, TV Most