Oktobar 30, 2023   22:36

0

95

Košarkaši Partizana pobedili Crvenu zvezdu u derbi meču 5. kola ABA lige

Košarkaši Partizana pobedili su večeras  Crvenu zvezdu rezultatom 98:87 u meču 5. kola ABA lige.

Obe ekipe su zbog povreda oslabljene ušle u u utakmicu.

Partizanu su nedostajali Kevin Panter i Mateuš Ponjitka, a Crvenoj zvezdi Branko Lazić, Adam Hanga i Nemanja Nedović.

U fenomenalnoj atmosferi, pred 20.007 navijača Partizana, Zvezda je mnogo bolje otvorila meč.

Povela je na startu 11:4, a zatim i 21:11.

Partizan je smanjio na minus osam do kraja prve deonice (17:25).

U drugoj četvrtini Partizan je zaigrao mnogo bolje i sredinom deonice poveo 29:28.

Od tog trenutka počela je da raste prednost domaćina koji je zahvaljujući trojci Pi Džej Doužera na poluvreme otišao sa plus 11 (47:36).

Na startu drugog poluvremena Partizan je serijom 9:3 stigao do plus 17 (56:39).

Ubrzo zatim bilo je i plus 19 (66:47).

Usledila je serija Zvezde 13:2 kojom su se "crveno-beli" vratili u meč.

U poslednjih 10 minuta se ušlo sa 72:63 za domaćina.

U četvrtoj deonici nijedna od ekipa nije uspevala da napravi veću seriju, a u  poslednja tri minuta se ušlo sa 87:78 za Partizan.

Dva minuta pre kraja bilo je 91:81 za domaćina, a na 90 sekundi pre kraja 94:84 i tad je Partizan obezbedio drugu pobedu u četiri dana nad večitim rivalom.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Frenk Kaminski sa 22 poena, Aleksa Avramović 15, Zek Ledej 13, Doužer 12, a Danilo Anđušić 11.

Kod Zvezde je najviše poena Šabaz Nejpir  - 23 i uz to imao čak osam asistencija, ali je imao veoma loš šut za tri poena - 2/9. Rokas Giedraitis je dao 13, Luka Mitrović je dodao 12, a Miloš Teodosić i Džoel Bolomboj po 10.

Posle pet odigranih kola obe ekipe imaju skor 4-1.

U narednom kolu Partizan gostuje Splitu, a Crvena zvezda u derbiju 6. kola dočekuje jedinu neporaženu ekipu lige - Budućnost.

Izvor: T a n j u g; Foto: StarSport