April 02, 2022   18:59

0

182

Pobede Partizana, Zvezde i Radničkog iz Kragujevca

Fudbaleri Partizana savladali su danas TSC 2:0 u utakmici 29. kola Superlige Srbije. Dvostruki strelac bio je levi bek Slobodan Urošević, u 11. i 38.minutu.

Istovremeno, Radnički iz Kragujevca predvođen trenerom Nenadom Lalatovićem savladao je Vojvodinu 3:2.

Bio je to šesti uzastopni poraz Vojvodine, a drugi od dolaska trenera Dragana Radojičića, čime su čak ugrozili i plasman u plej-of.

Kragujevčani su vodili 3:0 golovima Miloša Vidovića u 6, Marka Mirića u 33. i Nemanje Tomića u 72. iz penala, da bi Novosađani u finišu samo smanjili rezultat preko Bojana Matića u 76. i Dejana Zukića iz penala u 90+6. minutu.

Het-trik Kataija za visoku pobedu Zvezde u Nišu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas Radnički u Nišu sa 5:1 (1:1), u utakmici 29. kola Superlige Srbije.

Aleksandar Katai postigao je tri gola - u 25, 48. i 61. minutu, sva tri glavom.

Pritom je Zvezdin najbolji igrač iznudio crveni karton Milana Savića u 41. minutu. Četvrti gol postigao je El Fardu Ben u 75, a peti Nenad Krstičić u 86. minutu.

Strelac za Nišlije bio je Stefan Mitrović u 34. minutu.

Zvezda na vrhu tabele ima 78 bodova, koliko i Partizan, i potrebna joj je pobeda u poslednjem kolu protiv Radničkog iz Kragujevca na Marakani za prvo mesto uoči plej-ofa i derbi na domaćem terenu.

Petak: Novi Pazar - Napredak 1:0, Kolubara - Mladost 2:2.

Ponedeljak (4. aprila): Voždovac - Radnik (16.15), Proleter - Čukarički (18.30).

Izvor: T a n j u g