Novembar 14, 2021   22:52

0

180

Srbija ide na Mundijal!

Srbija je u Lisabonu savladala Portugaliju sa 2:1 i direktno se plasirala na Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Zahvaljujući pogotku Aleksandra Mitrovića u završnici utakmice, Srbija je pobedila sa 2:1 i obezbedila kartu za Katar.

Portugalci su poveli već u drugom minutu pogotkom Renata Sančeza, posle sumnjivog faula nad Nemanjom Gudeljom, izjednačio je Dušan Tadić u 33, a gol vredan Mundijala postigao je Aleksandar Mitrović u 90. minutu.

Srpski tim predvođen selektorom Draganom Stojkovićem Piksijem održao je "čas fudbala" Portugalcima, potpuno dominirao svih 90 minuta i zasluženo izborio direktan plasman, dok će ekipa koju predvodi Kristijano Ronaldo morati u baraž.

Sa 20 osvojenih bodova je Srbija završila kao prva u grupi A, ispred Portugala koji ima 17.

Direktan plasman su ostvarili još (Katar), Nemačka, Danska, Brazil, Francuska, Belgija, Hrvatska i Španija.

Izvor: TV Most

Svetsko prvenstvo u fudbalukvalifikacijeSrbijaPortugalijaKatarAleksandar Mitrović