Januar 12, 2024   22:54

0

66

Trijumf Partizana nad Makabijem: Partizan od -24 do herojske pobede!

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Makabija iz Tel Aviva 88:79 u okviru 21. kola Evrolige.

Hrabrom igrom košarkaši Partizana nadoknadili su 24 poena zaostatka i potom trijumfovali nad Makabijem.

Partizan je loše otvorio utakmicu i Makabi je poveo 16:0, dok su crno-beli su prvi koš postigli tek u šestom minutu.

Igrači Makabija su na početku utakmice bili šuterski raspoloženi, dok domaćin na utakmici organizaciono nije bio na prepoznatljivom nivotu.

Najveća razlika na utakmici je bila 24 poena u korist Makabija u dva navrata, pri rezultatu 37:13 i 39:15.

Junaci utakmice crno-belih bili su Džejms Naneli sa 20 i Pi Džej Doužer sa 23 poena.

Naneli je bio ključni igrač za preokret Partizana, dok je Doužer bio najraspoloženiji na početku utakmice i rezultatski je održavao svoj tim u igri.

Treća četvrtina donela je Partizanu veliki preokret, a Naneli je u jednom trenutku na kontu imao trećinu poena Partizana, čak 20, od ukupnih 60 crno-belih u finišu pretposlednje četvrtine.

Do kraja deonice prava rapsodija. Čak je Partizan prvi put i poveo 67:64, ali je sjajni Boldvin uspeo da donese poravnanje pred poslednjih 10 minuta. Partizan je iskoristio momentum na svojoj strani i snažno počeo četvrtu četvrtinu.

Naneli je na početku poslednje četvrtine dobio isključenje, zbog druge nesportske greške. Po završetku duela se vratio na parket, a publika je skandirala njegovo ime.

Trojkama Smailagića i Jaramaza popeo se na velikih +6 – 75:69. Posle toga bilo je jasno da je Makabi potpuno posustao i na kraju su crno-beli čak i rutinski priveli ovu utakmicu kraju.

Doužer je zabeležio 23 poena i sedam skokova, Naneli 20 uz devet skokova i pet asistencija, a dvocifreni je bio i Bruno Kaboklo sa 11 poena i po četiri skoka i rampe. Na drugoj strani Boldvin je postigao 19 poena, Sorkin 14.

Partizan u narednom kolu, za tačno nedelju dana, gostuje Panatinaikosu.

Izvor: TV Most