Društvo

Sport

Sport

Vlada donela Rešenje o dodeli nagrada Vuleti i Obradoviću za sportske rezultate

Članovi Vlade doneli su danas rešenja o dodeli novčanih nagrada za sportske rezultate sportistkinji Ivani Vuleti i njenom treneru Goranu Obradoviću za osvojenu zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u olimpijskoj sportskoj disciplini - atletika, skok udalj.

Sport

Sport

UEFA kaznila Partizan sa 70.000 evra i zatvaranjem dela tribina za 17.000 mesta

Evropska fudbalska unija saopštila je da je novčano kaznila Partizan sa 70.000 evra i zatvaranjem dela tribina za 17.000 mesta na narednoj utakmici u evropskim takmičenjima u kojoj će ,,crno-beli" biti domaćini zbog ispada navijača na revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Sabaha.

Sport

Sport

Stojković saopštio širi spisak igrača za septembarske utakmice kvalifikacija za EP

Selektor Srbije Dragan Stojković saopštio je širi spisak igrača koji konkurišu za sastav reprezentacije u kvalifikacionim utakmicama za EURO 2024 protiv Mađarske i Litvanije.

Sport

Sport

Košarkaši Srbije pobedili Brazil u poslednjem pripremnom meču pred SP

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je u Šenženu selekciju Brazila rezultatom 89:85, na Kupu solidarnosti u kineskom Šenženu.

Sport

Sport

Ženska reprezentacija Srbije u trostavu osvojila osmo mesto na SP u streljaštvu

Ženska reprezentacija Srbije osvojila je osmo mesto u timskom nadmetanju u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava na Svetskom prvenstvu u streljaštvu u Bakuu.

Sport

Sport

Sport

Sport

Đoković u "meču godine" do pobede protiv Alkaraza i titule u Sinsinatiju

Najbolji srpski teniser Novak Đoković treći put u karijeri osvojio je titulu na Mastersu u Sinsinatiju, pošto je u finalu posle četiri sata velike borbe savladao  svetskog "broja 1" Španca Karlosa Alkaraza 5:7, 7:6 (9:7), 7:6 (7:4).

Sport

Sport

Ivana Vuleta osvojila zlato u skoku udalj na SP u Budimpešti; Vučić: Hvala Ivani na velikoj radosti i uspehu

Srpska atletičarka Ivana Vuleta osvojila je  zlatnu medalju u skok udalj na Svetskom prvenstvu u atletici u Budimpešti.