Januar 08, 2020   22:23

0

212

Partizan deklasirao Virtus, ovacije za Đorđevića

Košarkaši Partizana savladali su Virtus u prvom meču Top 16 faze Evrokupa, rezultatom 99:81.

"Parni valjak" je hladno januarsko veče doveo do tačke usijanja.

Uz pesmu, ovacije i prigodan poklon, crno-beli su dočekali svoju legendu Aleksandra Đorđevića, ali nisu onda imali milosti prema klubu koji predvodi sa klupe.

Partizan je nametnuo jak ritam od početka, Novica Veličković je mučio protivnike na niskom postu, a Kori Volden pogađao sa distance.

Posle 26:23 u prvoj četvrtini, Partizan je podigao lestvicu i potpuno izdominirao u drugoj.

Razigrali su se Markus Pejdž i Nemanja Gordić, odbrana se "zategla", pa su crno-beli na odmor otišli sa čak 20 poena prednost - 62:42.

U trećoj četvrtini je Partizan malo posustao u napadu (u odnosu na fenomenalnu drugu četvrtinu), ali je uvećao prednost za jedan poen.

Završnica meča pripala je gostima, koji su uspeli samo da, koliko-toliko, ublaže poraz.

Kori Volden je bio najefikasniji sa 23 poena (pet trojki), Gordić je ubacio jedan manje (10/10 sa linije penala).

Pejdž je postigao 19 poena, a Novica Veličković deset.

Gejns je bio raspoložen u poraženom timu sa 21 poenom, a po 14 su postigli Miloš Teodosić i Džulijan Gembl. Stefan Marković je postigao jedan poen, ali je upisao šest asistencija.

Partizan je ostvario vrlo važnu pobedu protiv Virtusa, koji slovi za jednog od najvećih favorita za osvajanje takmičenja, pogotovo što ga u naredna dva meča očekuju gostovanja - prvo Trentu a zatim Darušafaki.

Izvor: Танјуг, RTS