Maj 30, 2020   20:21

0

166

Partizan ubedljiv protiv Mladosti, Proleteru bod u Surdulici

Fudbaleri Partizana savladali su Mladost iz Lučana sa 4:1 (2:1), u utakmici 27. kola Superlige Srbije.

Strelci za crno-bele bili su Lazar Marković u 12, Takuma Asano u 19, Umar Sadik iz penala u 62. i Filip Stevanović u 70. minutu, dok je jedini gol za Lučance postigao Obijora Odita u 23. minutu.

Meč u Humskoj kasnio je 10 minuta zbog transparenta na južnoj tribini, a navijači crno-belih okupili su se ispred stadiona i napravili bakljadu na poluvremenu.

Ranije danas Radnik i Proleter remizirali su u Surdulici 1:1.

Od 19.30 u Kruševcu igraju Napredak i Radnički Niš.

U petak su odigrana tri meča 27. kola Linglong Superlige.

Crvena zvezda je u petak na Banjici savladala Rad sa 5:0 i osvojila 31. titulu. Svi susreti kola igraju se bez prisustva publike. Već od narednih utakmica gledaoci će u određenom broju moći da budu na tribinama.

Vojvodina je u petak odigrala nerešeno - 1:1, protiv Čukaričkog.

Trener fudbalera Partizana Savo Milošević, pred nastavak sezone u Superligi, rekao je da je pitanje kako će igrači reagovati na takmičarski ritam posle duge pauze zbog pandemije koronavirusa.

Ove sezone nijedan klub neće napustiti elitno takmičenje, a liga se proširuje za četiri kluba. Veća liga biće samo sledeće sezone.