Septembar 08, 2019   16:48

0

174

Prvi poraz Srbije, Španci zasluženo slavili, sledi Argentina

Košarkaši Srbije izgubili su od Španije 81:69 na Svetskom prvenstvu u Kini. U čertvrfinalu naši momci igraće protiv Argentine. Prvu četvrtinu Srbija je dobila 20:13. Na poluvremenu Španija je vodila 45:37. Posle treće četvrtine rezultat je bio 56:67. Na kraju Španija je pobedila 81:69.

U poslednjem delu meču Gudurić i Micić promašuju čiste zicere, s druge strane Ljulj ubacuje trojku na isteku napada - 72:58. Imamo samo 13 asistencija. Bogdanović nas drži u meču, smanjili smo na - 9, 74:65. Taman smo se približili, ali Bjelica faulira Klavera koji postiže dva poena i ima slobodno bacanje. Na 2:41 do kraja Jović dobija petu ličnu grešku. Klaver tri puta najviši u skoku i obezbeđuje nove napade Špancima. Raduljica nije pogodio zicer. Sve je manje vremena, 80:69, minut do kraja. Nema energije za preokret. Šut Srbije ta tri poena 3/19. Kraj. Španija je pobedila 81:69.

Loša igra Srbije i na početku treće deonice. Španci vode 51:37. Posle burnog reagovanja na dosuđenu mrtvu loptu (iako je bio okruženom dvojicom Španaca) Jokić dobija tehničku i isključujuću grešku. Španci na plus 18, 57:39. Ništa nam ne ide, idemo uz greške u greške. Španci koriste našu smušenost i zbunjenost. Sada je plus 21, 63:42. Šut Srbije za tri poena 2/14. Trgli su se naši, napad je brži, odbrana bolja i smanjili smo na -11. Na kraju treće deonice 56:67.

U drugoj četvrtini naši su malo stali, Španci to iskoristili, napravili seriju 8:2 i smanjili na samo jedan poen zaostatka - 22:21. Nije pomogao tajm aut koji je zvao Đorđević. Španci ubacuju još pet poena i vode 26:22. Stali smo u napadu, gubimo dosta lopti. Najveće vođstvo Španaca 31:25. Namestili su Španci ruku, "sipaju" trojke za plus 10 - 41:31. Na kraju poluvremena 45:37. Španci su ovaj deo igre dobili 32:17.

Odlična igra naših momaka u prvoj četvrtini. Vodili smo i devet razlike 20:11. Odbrana Srbije je na zavidnom nivou, Španci slabi u šutu za tri poena.

Naši momci do sada su pobedili Filipine, Angolu, Italiju i Portoriko.

Izvor: Танјуг