Mart 25, 2019   22:47

0

183

Srbija odnela bod iz Portugala!

Fudbalska reprezentacija Srbije večeras u Lisabonu igra protiv Portugala prvi meč u kvalifikacijama za EURO 2020. Trenutni rezultat 1:1.

Strelac vodećeg gola bio je kapiten "orlova" Dušan Tadić u sedmom minutu iz penala, nakon što je Gaćinović oboren u šesnestercu domaćih.

Portugal je do izjednačenja došao u 42. minutu posle solo prodora i fantastičnog udarca Danila sa oko 25 metara udaljenosti od gola Dmitrovića.

Nakon prvog poluvremena, utisak je da je Portugal imao veći posed lopte i nekoliko dobrih šansi, ali je i Srbija vrlo lako mogla da duplira vođstvo. Gaćinović je napustio teren zbog povrede, a zamenio ga je Radonjić.

U drugom poluvremenu dve velike prilike za minut. Prvo je lopta "igrala" oko gol-linije srpskog gola, da bi u kontranapadu Tadić loše šutirao  iz izgledne pozicije.

Sudija Marčinjak svirao je penal za Portugal. Ipak, posle konsultacija sa pomoćnikom, poništio je svoju odluku.

Ekipe nastupaju u sledećim sastavima:

Portugalija: Patrisio, Kanselo, Pepe, Dijaz, Gereiro, Karvaljo, Rafa, Danilo, Bernardo, Souza i Ronaldo;

Srbija: Dmitrović, Rukavina, Spajić, Milenković, Mladenović, Maksimović, Gaćinović, Lazović, Ljajić, Tadić i Mitrović.