:

April 15, 2024   16:58

0

69

Dve medalje za OKK ,,Kosovska Mitrovica" na Olimpik open turniru održanom u Skoplju

Članovi Omladinskog karate kluba ,,Kosovska Mitrovica" su proteklog vikenda učestvovali na međunarodnom karate turniru “Olimpik open” u Hali sportova ,,Jane Sandanski” u Skoplju i tom prilikom osvojili dve medalje.

Stefan Timotijević osvojio je drugo mesto u kategoriji juniora, a Aleksa Miletić treće mesto u kategoriji borbe +63 kg.

Stefan Timotijević pobedio je tri meča i nastupio u finalnoj borbi, koju je izgubio od domaćeg takmičara iz Severne Makedonije rezultatom 1:0.

OKK ,,Kosovska Mitrovica" uzeo je učešće sa svoja četiri člana koji su se takmičili u borbama, a to su Stefan Timotijević, Aleksa Miletić, Nikola Gendić i Uroš Timotijević.

Na ovom turniru su učestvovali takmičari iz 13 zemalja.

Učešće su uzele zemlje iz regiona ali i takmičari iz Turske, Sjedinjenih Američkih Država, Egipta i Grčke.  Ukupno je učestvovalo 563 takmičara, Srpsku trobojku je branilo 36 karatista.

“Učestvovanje na ovako prestižnim turnirima predstavljaju ogromno iskustvo za na naše takmičare i daju im podstrek za dalji rad i napredovanje u sferi karate sporta” naveli su iz OKK ,,Kosovska Mitrovica".

Izvor: Radio Mitrovica sever