Jun 10, 2023   23:03

0

83

Fudbaleri Mančester Sitija prvi put prvaci Evrope!

Fudbaleri Mančester Sitija prvi put u istoriji postali su prvaci Evrope, pošto su večeras u finalu Lige šampiona savladali Inter 1:0 (0:0).

Pred prepunim tribinama "Ataturk stadiona" jedini gol postigao je Rodri u 68. minutu.

Tim Pepa Gvardiole postao je 23. prvak Evrope, šesti iz Engleske  a ujedno su kompletirali "tripletu" jer su već osvojili Premijer ligu i FA kup.

Na taj način ponovili su podvig komšija iz Junajteda 1999. godine.

Inter je veći deo meča "parirao" favorizovanom Sitiju, posebno posle izlaska Kevina De Brujnea u 36. minutu zbog povrede.

Neposredno pre primljenog gola dobru šansu imao ne Lautaro Martinez, posle vođstva Sitija prvo je Federiko Di Marko pogodio prečku, a najveću šansu za izjednačenje i produžetke propustio je "rezervista" Romelu Lukaku u 88. minutu, kada je sa pet metara glavom šutirao pravo u golmana Edersona.

Gvardiola je treći put kao trener osvojio Ligu šampiona, ali prvi put posle odlaska iz Barselone i bez Lionela Mesija.

Pre dve godine Siti je u finalu poražen od Čelsija (1:0), ali sada je u Istanbulu konačno ostvario san bogatih arapskih vlasnika i postao prvak Evrope.

Izvor: T a n j u g