Oktobar 05, 2023   22:11

0

110

Košarkaši Partizana poraženi od Makabija u Tel Avivu u prvom kolu Evrolige

Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Tel Avivu od ekipe Makabija rezultatom 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23) u meču prvog kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Aleksa Avramović, koji je postigao 24 poena. U redovima Makabija najbolji je bio Lorenco Braun sa 22 poena, dok su Roman Sorkin i Džoš Nebo ubacili po 14.

Partizan će u narednom kolu Evrolige gostovati Asvelu, dok će Makabi igrati sa Armanijem u Milanu.

Košarkaši Partizana bili su ravnopravan rival Makabiju samo na početku prve četvrtine. Domaći košarkaši su uspeli da kazne svaku grešku igrača "crno-belih" i da stignu do lakih poena. Makabi je u finišu prve četvrtine imao vođstvo od 27:13, a ovaj deo meča je završen rezultatom 27:16 za domaći tim.

Makabi je drugu četvrtinu otvorio trojkom Sorkina za 30:16, a "crno-beli" su uzvratili serijom 6:0. U 13. minutu bilo je 32:27 za Makabi. Usledila je serija šampiona Izraela 13:1 za vođstvo od 45:28 u 15. minutu. Domaći košarkaši su održavali visoko vođstvo, a prvo poluvreme je završeno prednošću domaćeg tima 55:43.

Makabi je u većem delu treće četvrtine održavao prednost od osam do 12 poena, ali su domaći košarkaši u poslednji deo meča ušli sa vođstvom od 74:58.

Igrači šampiona Izraela su u poslednjoj četvrtini održavali visoku prednost i zasluženo su stigli do prve pobede ove sezone Evroligi rezultatom 96:81.

Izvor: T a n j u g