Decembar 05, 2023   23:08

0

77

Košarkaši Partizana posle produžetka savladali Monako u 12. kolu Evrolige

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Monaka rezultatom 89:85 (16:13, 16:22, 19:16, 21:21, 17:13) u meču 12. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je kapiten Kevin Panter, koji je postigao 25 poena, dok je Džejms Naneli dodao 23. Pi-Džej Doužer je ubacio 15, a Bruno Kaboklo 13 poena. Kod gostiju, najbolji je bio Donatas Motiejunas, koji je postigao 23 poena, dok je Majk Džems dodao 16.

Partizan posle 12. kola u Evroligi ima po šest pobeda i poraza. "Crno-beli" će u narednom kolu Evrolige za dva dana u Beogradu dočekati Armani iz Milana.

Košarkaši Monaka imaju skor od sedam pobeda i pet poraza, a u narednom kolu u petak gostovaće Žalgirisu.

Košarkaši Partizana su bolje otvorili meč i posle pet minuta u kojima Monako nije dao koš iz igre poveli 11:2. Monako je serijom 11:1, prvi put na meču stekao prednost - 13:12, a prva deonica okončana je rezultatom 16:13 za domaćina. Partizan se mučio u napadu u drugoj četvrtini, a gosti su to koristili i u 17. minutu su poverli 31:25, a na poluvremenu je bilo 35:32 za Monako.

U trećoj deonici su se obe ekipe stalno smenjivale u vođstvu, a u poslednjih 10 minuta ušlo se nerešenim rezultatom 51:51.

Partizan je u poslednjih pet minuta ušao sa vođstvom od 63:55. Monako je trojkom Džejmsa stigao na minus jedan (65:64). Dva minuta pre kraja bilo je nerešeno - 66:66. "Crno-beli" su 22 sekunde pre kraja poenima Pantera poveli 70:66. Džejms je trojkom smanjio na 70:69. Naneli je dao oba bacanja za 72:69 na 10 sekundi pre kraja. Dve sekunde pre kraja Džejms je trojkom sa devet metara izjednačio, a zatim je Panter promašio šut za pobedu pa se otišlo u produžetak.

Ekipe su se na početku produžetka smenjivale u vođstvu, a domaći su trojkom Pantera stigli do 80:76. Usledila je nova neizvesna završnica u kojoj su se "crno-beli" bolje snašli i zasluženo su stigli do šeste pobede ove sezone u Evroligi.

Izvor: T a n j u g