Jun 17, 2022   21:24

0

150

Zvezda lako savladala FMP i povela sa 1:0 u finalu Superlige

Košarkaši Crvene zvezde poveli su sa 1:0 u finalnoj seriji Superlige Srbije, pošto su večeras u hali "Aleksandar Nikolić" ubedljivo savladali FMP sa 110:71 (24:18, 29:11, 26:23, 31:19).

Domaćin je meč u svoju korist prelomio već u drugoj četvrtini koji je rešio u svoju korist sa 29:11, pa je na poluvremenu na semaforu stajalo nedostižnih - 53:29.

Maksimalnih 42 poena razlike crveno-beli su stekli na isteku 39. minuta (108:66).

Pred oko 4.000 gledalaca najefikasniji u redovima pobedničkog tima bio je Ognjen Kuzmić sa 17 poena, dok je Ognjen Dobrić dodao 14.

U ekipi FMP istakao se Danilo Tasić sa 19 poena.

Izabranici Dejana Radonjića imaće u narednom meču, u nedelju (20.00) u Železniku, priliku da sedmi put zaredom osvoje domaći šampionat i tako prestignu Partizan po broju titula.

Oba večita rivala trenutno imaju po 21 trofej nacionalnog šampiona.

U slučaju trijumfa FMP, novog prvaka države u košarci odlučice majstorica u dvorani "Aleksandar NIkolić" u utorak, 19. juna, u 20 časova.

Košarkaši Crvene zvezde utakmicu su odigrali u specijalno dizajniranoj garnituri dresova posvećenoj navijačima kluba sa Malog Kalemegdana.

Izvor: T a n j u g