Januar 29, 2023   22:29

0

88

Danska treći put zaredom šampion sveta

Rukometaši Danske odbranili su titulu šampiona sveta, pošto su u finalu Svetskog prvenstva pobedili Francusku.

Danska je najveća rukometna sila na svetu i to su ponovo dokazali.

Danci su po treći put u istoriji postali svetski šampioni, pošto su u finalu Svetskog prvenstva pobedili Francusku rezultatom 34:29 (16:15).

Bili su favoriti Danci i tu ulogu su opravdali. Meč su otvorili odlično, vodili su 4:1, zatim 7:3, pa 10:6 i konstantno su imali četiri gola prednosti. Vodili su i sa pet golova prednosti, ali se sve okrenulo.

Francuzi su zatim zaključali sve pred svojim golom. Zaigrali su dobro u završnici prvog poluvremena i pružili su nam neizvesnost, s obzirom da je delovalo da će Danska rutinski i ubedljivo slaviti.

Vratili su se na samo gol zaostatka i otišli su na odmor sa nadom da mogu da se bore sa Dancima u narednih pola sata.

Uspeli su da izjednače, igralo se gol za gol, ali Danci su Danci. Uvek su bili korak ispred, uvek su uspevali da odu na dva gola prednosti i kada su u poslednjih deset minuta ušli sa tri gola viška, jasno je bilo da će Francuska bilo šta teško napraviti.

Održali su prednost i na kraju odbranili titulu šampiona sveta, tačnije treći put zaredom su pokorili svet u rukometu. Francuska je osvojila svoje drugo srebro.

Do pobede su ih predvodili Lauge sa 10, Pitlik sa devet i Gidsel sa šest golova.

U poraženom sastavu istakli su se Remili sa šest i Mem sa pet golova.

Izvor: Blic - Sportal